Detaylı Ara
www.emlakinfo.com Emlak ilan Portalı - satılık ve kiralık ilanlar

Galatasaray;Riva ve Florya için çözüm aranıyor.
Emlak Konut, Riva ve Florya arazıleri ile ilgili Galatasaray ile yaptığı anlaşmayı fesih kararı alırken, bu kararda sarı-kırmızılıların Florya arazisinin zamanında teslim etmemesin...
Haberin Devamını oku....


Prof. Dr. Emre Alkin;Faiz indirimi doğru karar..
Altınbaş Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emre Alkin, Merkez Bankası’nın 325 baz puanlık faiz indiriminin sürpriz olmadığını belirterek, “200-300...
Haberin Devamını oku....


Haber Oku
Mart ayında yabancıların konut alım oranı yüzde 9’a yükseldi
16 Nisan 2019

Yabancı yatırımcıların mart ayında markalı konut projelerinden gerçekleştirdikleri alım oranı yüzde 9'a çıktı.

REIDIN-GYODER işbirliğinde hazırlanan mart 2019 yeni konut fiyat endeksi raporunu değerlendiren GYODER Başkanı Dr. Feyzullah Yetgin; bu yılın ocak ayında yüzde 7, şubat ayında yüzde 4 oranında gerçekleşe yabancı yatırımcıya markalı konut satışlarının mart ayında yüzde 9’a yükseldiğine dikkat çekerek gayrimenkul yatırımı açısından cazip fırsatların bulunduğu ülkemizde, yabancı yatırımcılara satışların önümüzdeki aylarda artmaya devam edeceğine inandığını söyledi.

 

Aralık ayında yüzde 4’e kadar düşen banka kredisi kullanım oranlarının ocak ayında yüzde 10’a, şubat ayında yüzde 13’e, Mart ayında da yüzde 15’e yükseldiğini belirten Yetgin; faiz oranlarının inmesiyle birlikte banka kredisi kullanımında yılın ilk ayında başlayan hareketliliğin sürdüğünü gösterdiğini ifade etti.

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından hazırlanan Mart 2019 konut satış istatistiklerinin bu hafta içinde açıklanması bekleniyor.

 

haber kaynak :https://www.emlakdream.com
doğru haber _emlakinfo

Mobil Görünüm | Masaüstü Görünüm | Mobil haber