Detaylı Ara
Son Dakika - Emlak İlan ve Haber Portalı

2019 Kasım ayının ikinci haftasında Konut kredi faiz Oranları
120 ay vade seçeneğine göre (8 kasım 2019 cuma günü itibarıyla)Kasım ayının ikinci haftasına girerken en uygun vade farkı ve ödeme şartlarında av...
Haberin Devamını oku....


Çevresine ve Kurtköy e yeni bir soluk katan Proje Lens İstanbul Yaşam Merkezi
Lens Yapı tarafından 33 bin metrekare alan üzerinde hayata geçirilen alışveriş, eğlence, lezzet ve sanat başkenti Lens İstanbul Yaşam Merkezi, 29 Ekim’den bu yana...
Haberin Devamını oku....


Haber Oku

İki Dev Şirketten ,1.4 milyar Dolarlık Proje

08 Ekim 2019

Koreli GS, Ceyhan Petrokimya projesinde Rönesans Holding’e ait hisselerden yüzde 49 pay alarak, tesisin yüzde 25 ortağı oluyor.

Güney Kore’nin en önemli şirketlerinden GS Group, Türkiye’de önemli bir anlaşmaya imza atıyor. GS Engineering & Construction şirketi, Ceyhan’da yapılacak olan petrokimya tesisi inşaatında önemli bir hisse alımı yapıyor. Koreli şirket, Ceyhan Petrokimya Endüstri Yatırım adlı firmada Rönesans Holding’in sahibi olduğu hisselerin yüzde 49’unu bünyesine katıyor. Şu anda projede Güney Koreli GS, teknik lisansör olarak görev alıyor. Bir yıllık opsiyonun ardından Cezayirli Sonatrach ve Rönesans’tan sonra Güney Koreli GS de yüzde 25’lik pay ile ortak olacak.

Anlaşmanın bedeli ise proje planlarının ortaya çıkmasıyla belirlenecek. Şirketin yöneticilerinden Lee Kwang-il, “Bu proje şirketimizin fabrika inşaatı konusunda Türkiye’deki ilk projesi” dedi.

 

1.4 milyar dolarlık proje

Ceyhan Endüstri Bölgesi'nin ilk endüstriyel üretim projesi olan Ceyhan Polipropilen Üretim Tesisi, 1.4 milyar dolarlık bir yatırımla hayata geçecek. 2020 sonunda inşaatına başlanacak tesis, son yıllarda bir Türk şirketi tarafından gerçekleştirilen en önemli endüstriyel yatırımlardan biri olarak öne çıkıyor. Ceyhan Polipropilen Üretim Tesisi 2023'te tamamlandığında Türkiye'nin cari açığını 250 milyon dolar azaltacak.

 

Kaynak :Dunya
Kerim ÜLKER

 

Haber : emlakinfo.com
emlakinfo_haber

Satılıklar - Kiralıklar

Mobil Görünüm | Masaüstü Görünüm | Mobil haber